Paskola kasdienėms išlaidoms: kilpa po kaklu ar išeitis?

susimascius

Greitosios paskolos, kurių sumos yra labai nedidelės, o bendras paskolos terminas neviršija kelių mėnesių dažniausiai yra laikomos paskoloms kasdienėms išlaidoms padengti, dėl ko sulaukia nemažai kritikos strėlių. Kartais tos strėlės iš tiesų pelnytos, o kartais kritikuojama neįsigilinant į realią situaciją.

Paskola kasdienėms išlaidoms gali tapti vadinamąja kilpa po kaklu, jei tai tęsiasi nuolat. Skolinatės vieną mėnesį, per kitą išsimokate, tada vėl skolinatės ir taip lyg užburtame rate. Tai jau ženklas, kad metas susiimti ir kažką keisti, ieškoti sprendimų. Deja, daugybė žmonių nebesugeba laiku susiimti ir toliau grimzta į skolas ir paskolas, patiria ypač didelių finansinių nuostolių. Mūsų rekomendacija yra stebėti save ir jei 3-4 kartus per metus prireikė trumpalaikio mažos sumos kredito kasdieniams pirkiniams (neįtraukiant į tai buitinės technikos, automobilio pirkimo ar remonto ir pan. neįprastų pirkinių) - ieškoti to priežasčių, galvokite apie papildomas pajamas ir turimų išlaidų mažinimą.

Išeitimi greitos paskolos kasdieniams pirkiniams gali būti įvairiose kritinėse, neplanuotose situacijose. Pavyzdžiui, pametus piniginę ar kitaip ją praradus. Net jei esate apsidraudę ir nuostoliai Jums bus kompensuojame, keletą dienų išbūti be banko kortelės ar grynųjų pinigų gali būti keblu, todėl verčiau pasiskolinti keliasdešimt eurų ir vėliau grąžinti su šiek tiek palūkanų nei patirti didelių nepatogų dėl pinigų stygiaus. Taip pat ir sugedus automobiliui. Verčiau pasiskolinti trūkstamą remontui pinigų sumą iš kreditų bendrovės nei laukti iki artimiausios algos, o tik tada pradėti remontą.

Net ir dvi savaitės be automobilio gali būti didelis iššūkis, ypač jei darbovietė yra nuošalioje vietoje ar gyvenate užmiestyje. Taip pat problemų be nuosavo transporto kyla ir turintiems mažamečių vaikų, daug keliaujantiems ir daugybėje kitų situacijų. Tuo tarpu yra daugybė būdų automobilį panaudoti tam, kad gautumėte papildomų pajamų. Tai ir šiuo metu itin išpopuliarėjusios pavėžėjimo paslaugos, ir automobilio nuoma arba blogiausiu atveju patį automobilį galima užstatyti kreditoriui ir įdarbinti jau gautus pinigus.

Tinkamai įvertinus savo galimybes bei poreikius greita paskola nedidelėms išlaidoms nėra kilpa po kaklu, o netgi priešingai - tai yra puikus pasirinkimas ir greita išeitis iš keblios situacijos, tačiau svarbiausia tuo nepiktnaudžiauti ir atsakingai vertinti bei vėliau vykdyti savo įsipareigojimus.

Reklama

Nuolaidos paksoloms

Design by ltheme.com